top of page

Pedagodzy

KAROLINA CICHY-SZROMNIK 

W latach 2011-2020 była solistką baletu Opery na Zamku w Szczecinie. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu, Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Obecnie w szkoleniu Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem DMT (Dance Movement Therapy), który przygotowuje do zawodu terapeuty.  Była solistką Opery Krakowskiej, gdzie pracowała do 2011 r. W 2013 r. w plebiscycie ‚Po pięciu latach', otrzymała od dziennikarzy i publiczności, nominację do nagrody dla najlepszej tancerki Opery Krakowskiej. Związana z Operą na Zamku w Szczecinie od 2011 r.,w sezonie 2015/2016 wykreowała rolę Annymiggeli w spektaklu "Polowanie na czarownice" w chor. Cathy Marston, która została uznana przez Dziennik Teatralny za ‚Najlepszą rolę żeńską’ w szczecińskich teatrach w sezonie. W 2017 r. została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem ‚Zasłużony Kulturze -Gloria Artis’.  Podczas rozdania XI Teatralnych Nagród Muzycznych im. J.Kiepury otrzymała wyróżnienie dla najlepszej tancerki współczesnej. W sezonie 2017/2018 zatańczyła rolę Christiane T. w balecie "Dzieci z Dworca ZOO", w choreografii uznanego na świecie Roberta Glumbka. Jej kreacja spotkała się z uznaniem krytyków.  W 2018 r. DANCE EUROPE The International Dance Magazine Published in London (October no.232) w rubryce 'Critic's Choice'(Alison Kent) wybrał ją w kategorii 'Oustanding Performance by a Female Dancer'('wybitne wykonanie przez tancerkę') za rolę Christiane T. we wspomnianych wcześniej 'Dzieciach z Dworca ZOO'.Za tę samą rolę otrzymała nominację do Bursztynowego Pierścienia 2018, w kategorii AKTOR. Po raz kolejny, w 2019 r. otrzymała nominację do  XIII Teatralnych Nagród Muzycznych im.Jana Kiepury i otrzymała nagrodę dla "Najlepszej Tancerki (poz.formy taneczne)" za rolę Christiane T. we wspomnianym wyżej spektaklu. Ma na swoim koncie szereg solowych partii w spektaklach baletowych.

Jako pedagog pracowała w Krakowskiej Akademii Tańca,  Klubie Sportowym 'Korona' w Krakowie, była instruktorem tańca w Zespole Szkół Społecznych nr 1 w Krakowie. W latach 2012-2019 uczyła tańca klasycznego, współczesnego oraz techniki tańca w Państwowym Ognisku Baletowym w Szczecinie. W sezonie 2017/2018 pełniła rolę pedagoga i repetytora zespołu baletu Opery na Zamku w Szczecinie. W sezonie 2018/2019 prowadziła warsztaty interpretacji ruchowej dla chóru dziecięcego Opery na Zamku. Od 2012 r. wspomaga konsultacjami ZPiT 'Szczecinianie'. W International Dance Academy stworzyła dwa spektakle; 'Cebulinek' (wspólnie z Maksimem Yasinskim) oraz "Oto człowiek'. W 2020 r. została nagrodzona przez Głos Koszaliński tytułem Osobowość Roku (powiat kołobrzeski),  w kategorii Kultura.

MAKSIM YASINSKI

Absolwent Państwowego College’u Choreograficznego w Mińsku na Białorusi. W latach 1998–2005 pracował w Narodowym Akademickim Teatrze Baletu w Mińsku, gdzie zatańczył m.in. w baletach: ‚Don Kichot’ (jako Espado), ‚Śpiąca Królewna’ (jako Kawaler), ‚Makbeth’ (jako Krew), ‚Jezioro łabędzie’, ‚Rajmonda’, ‚Spartakus’, ‚Sen nocy letniej’, ‚Carmen’, ‚Carmina Burana’, ‚Giselle’, ‚Korsarz’, ‚Romeo i Julia’, ‚Święto wiosny’, ‚Ognisty ptak’ i inne. W 2008 r. został solistą Opery Krakowskiej, gdzie zatańczył m.in.: Księcia i Siostrę w ‚Kopciuszku’, Zdobywca/Zapeteado-Polo-Tango, Habanera (solo) w‚Spojrzeniach', Diabła w ‚Historii żołnierza’. W 2011 r. związał się z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie zatańczył m.in.: partię Drosselmeyera, Astronoma i Taniec Wschodni w ‚Dziadku do orzechów’, Zunigę w ‚Carmen’ (R.Szczedrin),hrabię Płazę-Spławskiego w ‚Dziejach grzechu’, czy Fatum w spektaklu ‚Dzieci z dworca Zoo’, na podstawie książki o tym samym tytule, w choreografii uznanego w Polsce i na świecie artysty Roberta Glumbka.

W latach 2005–2008 był nauczycielem tańca w Choreograficznej Szkole Baletowej w Borysowie na Białorusi. Prowadzi zajęcia dla Klubu Sportowego SGA Gimnastyka Artystyczna w Szczecinie. Jest konsultantem  ZPiT ‚Szczecinianie’, gdzie prowadzi zajęcia dla grupy najmłodszej i dorosłej.

Jest zawodowym masażystą oraz dyplomowanym Terapeutą Spa i Wellness. Kontynuuje rozwój w tym kierunku.

bottom of page