top of page
Szukaj

Projekt 'Youth,Dance & Video' dla CID pod patronatem Unesco

Duma Nas Rozpiera !!!!!

POCZĄTEK SEZONU 2020/2021 BYŁ DLA NAS WYJĄTKOWY!!! 🤩❤️💪

Nasz film taneczny International Dance Academy w Kołobrzegu, powstały na zaproszenie sekcji tańca CID w Paryżu, oficjalnego partnera UNESCO i International Council for Film, Television and Audiovisual Communication został wybrany spośród kilkudziesięciu video nadesłanych z całego świata w ramach projektu ‚Youth, Dance & Video’, do grona najlepszych filmów reprezentujących wartości promowane przez międzynarodową organizację UNESCO!!! 😍

Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ znaleźliśmy się wśród krajów, takich jak; Indonezja, Stany Zjednoczone, Indie, Szwajcaria, Algieria, Panama, Francja, Australia i Chiny.

Organizatorzy podkreślili, że wyróżniono nas za promowanie wartości ‚education for all’ 😊.

International Dance Academy w Kołobrzegu została zaproszona przez Prezydenta Międzynarodowej Rady Tańca CID, UNESCO Pana Alkisa Raftisa do wzięcia udziału w projekcie ‚Młodzież- Taniec i Video’, wspaniałej inicjatywie wspierającej działalność szkół tańca, które muszą mierzyć się z trudnościami w funkcjonowaniu w czasie pandemii. Do realizacji video nasza Akademia zaprosiła także dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ‚Okruszek’ w Kołobrzegu. Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu sił stworzyliśmy film, w którym chcemy szczególnie wzmocnić przekaz wartości, których broni UNESCO, takich jak; równość społeczna, brak przemocy, pokój, prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. Wzruszający czas pracy nad choreografią pokazał młodzieży, że miejsce każdego z nich w społeczeństwie, bez względu na fizyczne i psychiczne różnice, jest tak samo ważne, tak samo mocne i tak samo potrzebne. Materiał ruchowy powstawał w atmosferze wzajemnej troski. Szczęście i radość ze współpracy przy każdym spotkaniu na sali baletowej, przerosły nasze oczekiwania. Choreografia jest naszą wiadomością do świata; czas się zatrzymać. Rodzimy się pełni nadziei. Nie odbierajmy jej żadnemu człowiekowi. I żadnemu stworzeniu. Dziękujemy za obejrzenie naszego video.

Grzegorz Majewski

dyrektor International Dance Academy w Kołobrzegu.


link do filmu poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=TzR1IyIQBbg12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page